mis on maskne ehk maski akne ja kuidas seda ravida?

Tõstke oma käsi, kui teie nahal on tekkinud just viimasel ajal rohkem probleeme. Ärge muretsege – te ei ole üksi.

Nüüdseks oleme kõik tuttavad igapäevase maski kandmise probleemidega ning olgem ausad – see pole parim tunne. Kuigi see on hädavajalik, võib maski kandmine olla ebamugav ning selle all võib raske hingata olla.

Samuti ei ole selline olukord parim meie nahale. Maskid ON olulised, meeldib see meile või mitte. Uuringud näitavad et maski kandmine, lisaks teistele ennetatavatele abinõudele, võib aidata aeglustada viiruse levikut ning aitab meil kõigil jääda terveks.

Mida me saame teha, et aidata oma nahal kohaneda uue olukorraga, mis paljude jaoks väljendub masknena ehk maski aknena?

Mis on maski akne?

Paljud inimesed on kindlasti märganud ärritust näol just maski äärte all või on neil hakanud tekkima rohkem vistrikke just maski piirkonnas. Siit tulenebki termin maski akne.

Maski akne on paljude jaoks suur probleem, eriti meie arstidele ja eesliini töötajatele. Mõnel meist on kohustuslik kanda maski tööl, mis tähendab pikki tunde millal me ei saa maski eemaldada. Teised, kes kodust saavad töötada peavad maski kandma ainult väljaspool kodu. Igal juhul võib Teil tekkida maski akne isegi kui peate ainult vahel maski kandma.

Kõik oleneb naha tüübist, kuid üks asi on selge – kui teil on tihti akne või tundlik nahk, tuleb Teil maski aknet ette arvatavasti rohkem kui teistel.

Acne from mask

Mis põhjustab maski aknet?

Üks peamisi põhjuseid, miks maski kandmine tekitab aknet on üleliigne niiskus ja higi. Kandes maski, püüame lõksu õhu mida sisse hingame ja see põhjustabki palju soojust ja niiskust maski all. Liigne niiskus omakorda suurendab rasu tootmist ja samuti lubab mustusel kinnituda naha peale. Ilma tavalise õhuvooluta, millega meie nahk on harjunud ning lisaks temperatuuri kõrgenemisele, on lihtne bakteritel ja vistrikutel areneda maski alusel nahal.

Teine põhjus, miks Teil võib tekkida maski aknet, on hõõrdumine. Inimestel, kes kannatavad akne või tundliku naha all, on parem kui nende nahka ei katsuta ega hõõruta. Ükskõik milline pikaajaline mehaaniline ärritus nahal võib teha vistrikud hullemaks, sest hõõrdumine lükkab nahal leiduva mustuse ja rasu sügavamale pooridesse.

Kuidas ennetada maski aknet?

1. puhastamine ja meik

Esimene samm maski akne ära hoidmiseks on korralik näo puhastamine. Esiteks peate kindaks tegema, et Teie nahk on korralikult puhas enne maski peale panemist ning samuti puhastage nägu uuesti peale maski eemaldamist.

Parim abi – Dermalogica topeltpuhastus hommikul ja õhtul!

Alustage õlipõhise puhastajaga nagu  Precleanse ning seejärel kasutage  Breakout Clearing Foaming Wash´i. See kahekordne puhastus aitab eemaldada surnud rakud, mustuse ja rasu ning puhastada poore.

Kui võimalik, ärge kandke meiki. Mida vähem meiki maski all, seda paremini saab Teie nahk hingata päeva jooksul ning pooride ummistumine väheneb.

Washing face

Pro Tip:  Kandke meiki ainult seal, kus seda näha on – näiteks oma lemmik silmameiki või kulmu tooteid, kuid jumestuskreemi ei ole ju mõtet kanda maski all kui keegi seda ei näe. Juhul, kui siiski soovite kanda maski all meiki, kasutage ainult kerget, vee baasilist jumestuskreemi.

2. maski hooldus

Kui Teil on võimalik valida mis tüüpi maski Te kannate, valige puuvilla või siidi mask. Puuvill laseb rohkem õhku läbi ning siid tekitab vähem hõõrdumist nahal.

Pidage meelest, et pesete oma taaskastutavat maski iga päev. Maski pesemine peale igat kasutust on ülioluline kahel põhjusel:

1. nagu padjapüürilegi, jäävad maski siseküljele kinni surnud naharakud, mustus ja rasu, mis tekitavad uusi põletikke.

2. see on lihtsalt sinu jaoks ohutum. Me katsume ja kohendame oma maske pidevalt päeva jooksul ning sellega kaasneb risk viirust maskile üle kanda. Kui Te kannate ühekordset maski, vahetage see ära iga 2 tunni tagant, kui võimalik, just samade põhjuste pärast.

Kuidas ravida maski aknet?

On raske võidelda vistrikutega samal aja püüdes nahka mitte liigselt kuivatada ega ärritada.

Esiteks, koorida füüsilise tugeva koorijaga pole parim idee. See tekitab ainult rohkem mehaanilist ärritust ja see on viimane asi mida Teie nahk vajab peale terve päev maski all olemist. Pidage meeles, ärritus ja hõõrumine pole sõbrad. Jääge keemilise koorija juurde nagu  Breakout Clearing Linquid Peel, et tagada siiski piisav koorimine mida Teie nahk vajab, ilma hõõrumiseta mida ta ei vaja.

Ärge kandke liiga rasvast kreemi. Kui kannate nahale raske kreemi maski alla, kus juba praegu on palju niiskust lõksus, siis on Teie nahal veel raskem hingata. Skin Soothing Hydrating Lotion on ideaalselt maski akne jaoks sobiv kreem, mis on spetsiaalselt loodud ärritunud ja aknele kalduvale nahale. Kui Teie nahk on tundlik ning teil on lööve akne asemel, siis Barrier Repair’i kasutamine maski all on Teie jaoks parem valik.

Punnide ravimine on hädavajalik samm akne eemaldamiseks. Kasutage Breakout Clearing Booster’it peale puhastamist ja toniseerimist, et tegeleda kõikide punnidega eraldi ning, et kiirendada ravimis protsessi.

Viimasena – toniseerimine. Tooniku peamine töö on tasakaalustada naha naturaalset pH taset, nii et Te ei taha seda sammu vahele jätta isegi kui Te kannatate maski akne all. Micro-Pore Mist rahustab aknele kalduvat nahka ja parim asi selle toote juures on, et teda ei ole vaja kätega peale kanda! Micro-Pore Mist on pihustatavas pudelis – Te saate võidelda akne vastu tööl, kodus või väljas ilma, et peaksite katsuma oma nägu. Kuid pidage meelest, et olete 2 meetrit inimestest kaugemal kui eemaldate maski.

Maski akne näpunäited:

1. Peske korralikult kaks korda nägu enne ja peale maski kandmist.

2. Vähendage meigi kandmist maski all või vahetage jumestuskreem kergema versiooni vastu.

3. Peske oma taaskasutatav mask peale igat kasutuskorda. 

4. Vahetage ühekordselt kaustatavad maskid peale igat kasutust.

5. Puuvillast ja siisdist maskid lasevad rohkem õhku läbi ja tekitavad vähem hõõrdumist nahal.

6. Kasutage kergeid, õlivabasid tooteid ning mitte paksemaid ja raskemaid tooteid maski kandmise ajal.