miks põletikele kalduv nahk vajab kaitset?

Meie räägime, miks SPF -kaitsega kreem on oluline akne ja rasuse naha jaoks.

Päikese käes viibimine, õhusaastatus, jumestustooted ja dehüdratsioon võivad kõik põhjustada põletikulisi vitrikke, liigset rasu ja aknearme.

Miks? Siin on vastused:

 

5 võimalust mustpeade ennetamiseks

Hooldamata mustpead võivad muutuda põletikulisteks vistrikeks, seetõttu on tähtis järgida nende puhtana hoidmiseks järgnevaid nõuandeid:

 

Dermalogica products in makeup bag

UV kiired

UV-kiirgus dehüdreerib nahka, samas suurendades rasu tootmist – seega võib nahk muutuda veelgi rasusemaks. Päikesevalguse  UVB-kiired põhjustavad samuti päikesepõletust ja naha pindmiste kihtide kuivamist- see aga tekitab üleliigseid surnud naharakke. Liigne rasu ja surnud naharakud on kaks peamist aknet soodustavat tegurit. Koos ummistavad nad folliikuleid (poore), suurendades nende võimalust põletikulisteks vistrikeks muutuda.

Kui teil on akne armid, võivad UV-kiired muuta need tumedamaks ja paremini märgatavaks, kuna armkude on päikesevalguse suhtes väga tundlik. Pigmendi tekkimine kahjustatud nahal on naha viis kaitsta end sügavamate kahjustuste eest.

Õhusaastatus

Õhusaaste põhjustab samuti naha dehüdratatsiooni ja liigset rasu tootmist, lisaks soodustab põletike teket ja muudab olemasoleva akne veelgi halvemaks. Uuringud näitavad, et rasune nahk ja akne sagenevad kõrgema õhusaastatusega piirkondades ning UV-kiirgus võimendab õhusaastatuse mõju veelgi.

Poore ummistavad jumestustooted

Meigiga magamaminek või eilsele meigile täna uue kihi peale kandmine aitab kaasa kosmeetilise akne ehk siis kosmeetika kasutamisest tekkiva akne tekkele. Kosmeetiline akne tekitab iseloomulikke põletikulisi vistrikke (valgepäid) põskedel, lõual, huultel või otsmikul.

Niiskusvaegus e. dehüdreeritud nahk

Naha kaitsmiseks kõigi ülalnimetatud aknet tekitavate põhjuste eest, kasutage igapäevaselt matistavat SPF-ga niisutavat emulsiooni, näiteks Clearing Defense SPF30. See tagab pikaajalise mati viimistluse, vältides samal ajal keskkonnastressi niiskust vähendavaid mõjusid ja peatades õlipõhise jumestuse pooride ummistamise. Mis kõige parem, see puhastub kergesti Dermalogica topeltpuhastusega (Dermalogica Double Cleanse) ja hoiab poorid ummistumistest puhtad. Kindlasti puhastage ja niisutage oma nahka regulaarselt, see aitab vähendada liigse rasu ja akne tekkimise tõenäosust.